Książkoholiczka, Pomoce logopedyczne

Planowanie ruchu ręki 2 od Centrum Metody Krakowskiej

3… 4… Uf… dorwałam się na moment do komputera, więc spieszę z krótkim, obiecanym wpisem!

Od soboty jest z nami nowość od Centrum Metody Krakowskiej – Planowanie ruchu ręki 2

Zacznę od tego, że opakowanie od razu przypadło mi do gustu! Drewno – love. Prezentuje się świetnie, a i jest praktyczne. Na węższej krawędzi widnieje tytuł, dlatego w gąszczu pomocy znajdujących się na półkach, nie zapomnimy co w nim mamy.

W środku znajdziemy pisak suchościeralny oraz 11 szablonów plastikowych i jedną przeźroczystą płytkę.

Pisak został przetestowany w różny sposób…

Franio raczej nie jest z tych dzieci, które uwielbiają rysować, ale to nie są zwykłe kredkowe zadania a coś całkiem innego, dlatego z ciekawością przystąpił do działania!

Chwyciłam jego rękę i prowadziłam ją, aby wiedział o co chodzi. Później robił to sam – mniej czy bardziej dokładnie, nie istotne, ważne, że SAM.

Co tu kombinować z tymi szablonami: kartka i odrysowywać, ot co! oczywiście! u nas jednak pojawiło się kilka odsłon „zwykłego” odrysowywania.

  1. Próbowaliśmy nadać znaczenie poszczególnym elementom i na tej podstawie stworzyć prosty obrazek: rysowaliśmy góry (ostre trójkąty), jezioro wokół nich (fala), dróżki (znak =), powstał też zamek z dwoma wieżami  (z trzeciego, długiego szablonu) i oknami (kwadrat), niektóre z nich podzielone na części (znaki + x -), rysowaliśmy uśmiechnięte buzie. Ktoś powie, wszystko to można bez szablonów – jasne! To po prostu urozmaicenie, ale i trzymanie linii i kształtu. Niestety nasze rysunki nie przetrwały od soboty do dzisiaj.
  2. Pobawiliśmy się trochę matematyką, używając do tego znaków działania.
  3. Rewelacyjna okazała się przeźroczysta płytka – odrysowanie na niej konkretnych kształtów z szablonów, czy z kartki to jedno, ale mazanie to drugie – najlepsza część tego zadania wg Frania 🙂

  4. Starsze dzieci mogą odwzorowywać przedstawione kształty i wzorki, a na dodatkowej pustej płytce wymyślać swoje znaki. Możecie zobaczyć jak robi to Tytus na filmiku tutaj
  5. Ze starszymi dziećmi w gabinecie wykorzystam te szablony także do sekwencji!

Miłego ćwiczenia ręki oraz planowania rysunku zgodnie z wzorem! 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *