O mnie

 Witam serdecznie na mojej stronie!!!

Mam na imię Bernadeta. Z wykształcenia jestem neurologopedą i muzykiem, ale moją najważniejszą rolą okazała się rola mamy. Jestem także instruktorem masażu Shantala.

Mam hopla na punkcie dobrych książek, muzyki i wszelkich hand mad-ów. Lubię wykorzystywać przedmioty codziennego użytku do kreatywnych zabaw z dzieckiem. Nie znoszę za to multisensorycznych zabawek. Pracuję z małymi, jaki i dorosłymi pacjentami  z zaburzeniami mowy i komunikacji. Lubię tę różnorodność, bo wprowadza ona mnóstwo kolorów w moją zawodową codzienność i sądzę, że dzięki temu nie grozi mi wypalenie zawodowe (a przynajmniej nie prędko :)).

Praca zawodowa jest moją prawdziwą pasją, ale to macierzyństwo wypełniło lukę, dzięki której mogę powiedzieć, że jestem w pełni szczęśliwa. Wcześniej nie spodziewałam się, że bycie mamą może być tak wciągające. Dzisiaj łączę tę dwie role – prywatną i zawodową, czerpiąc inspiracje z każdej niemal czynności, jakiej się podejmuję. Spełniam się w tej roli jako kobieta i jako logopeda. Chciałabym przedstawić Wam codzienne zabawy z moim synem. Tak, zabawy– bo uczymy się przez zabawę.

Na tym blogu chciałabym dzielić się z Wami – moimi drogimi czytelnikami:

  • Pomysłami na kreatywne zabawy z dziećmi – sama uczę swoje dziecko przez zabawę i widzę doskonałe efekty;
  • Artykułami dotyczącymi rozwoju dziecka powyżej 12-go miesiąca życia. Na tym etapie jest właśnie mój syn, więc ta tematyka jest najbliższa mojemu sercu;
  • Problemami moich małych pacjentów, które mogą zainspirować Was do podjęcia ćwiczeń ze swoimi dziećmi;
  • Wpisami osadzonymi w nurcie Rodzicielstwa Bliskości. Sama jestem mamą chustującą i karmiącą piersią, więc chętnie opowiem Wam co nieco o tych kwestiach.

Na początek zapraszam do zapoznania się z wpisem (Kim jest logopeda – Kim jest mama?) Tam znajdziecie odpowiedź na  pytanie, dlaczego mój syn, nie mając żadnych problemów z mową, jest raczony przeze mnie zabawami rozwojowymi :).

Chciałabym, by każdy rodzic znalazł tu inspiracje do kreatywnego spędzania  czasu z dzieckiem. Często wykonujemy jakieś czynności intuicyjnie, nie zastanawiając się nad tym, że tak naprawdę ta błaha zabawa jest bardzo rozwojowa dla dziecka. Zwrócę Waszą uwagę także na te z pozoru nieistotne elementy.

Mam nadzieję, że znajdą tutaj także inspirację rodzice, którzy korzystają z pomocy logopedy.

 

Pozdrawiam i do przeczytania!

Bernadeta.